Graffit Gallery Varna
АртЩорм, групова изложба на варненски художници, 13.09.-07.10.

Галерия „Графит” съвместно със Сдружението на художниците – Варна и регионалното представителство на Съюза на българските художници представят второто издание на ежегодната групова изложба на варненските художници, посветена на Св. Лука.

В първата изложба през 2011 г. бяха селектирани да участват 65 творби на 40 автора, а носителят на наградата на галерия “Графит” е Мария Зафиркова.
Мотото на тазгодишното издание е „АртЩорм”, което беше избрано, за да се провокира енергията на всеки отделен автор в търсене на и представяне на творческото преодоляване – на норми, граници, рамки, представи и всичко, което дефинира определено статукво. То отразява мисията и посланието на галерия „Графит” за разчупването му – акт, който определя новите градски култура и изкуството във всички форми и изразни средства.

Съгласно регламента на изложбата селекционно жури в състав:
1. Проф. Стоимен Стоилов – председател
2. Проф. Коста Денев – ВТУ “Св. св. Кирил и Методий”
3. Весела Радоева – член на УС на СБХ
4. Венцеслав Антонов – СБХ – представителство Варна
подбра за участие 107 творби от общо подадените 167 произведения.

Ще бъде присъдена една призова награда. Удостоеният автор ще получи бронзов плакет, изработен специално за случая от склуптора Стойчо Никифоров и диплом.
Всички селектирани автори и творби ще бъдат включени в каталог на изложбата, който ще бъде предоставен на културни институции, колекционери и галерии.

Селектирани автори и произведения за участие

Автор Произведение Година, техника, размери
1 Азат Галимов Плетачки на дантели 2012, м.б./платно, 60/80
2 Александра Чолакова с. Еркеч рециклирана хартия/акрил, 37/18
3 Александър Бузилов Сенки 2012, м.б./платно, 55/80
4 Ангел Ангелов DMT A.A. P.YA 2012, инсталация, картон, плексиглас, ситопечат
5 Ангел Ангелов Стена № 210 2012, м.б./платно, 200/100
6 Ангел Атанасов Самотна лодка 2012, м.б./платно, 80/90
7 Ангел Атанасов Лодки 2012, м.б./платно, 80/90
8 Ангел Иванов Конструкция 1 акрил, 80/80
9 Богомил Аврамов No Free Flowers м.б./картон, 54/62
10 Боян Янев Маска 2004, смесена техника, 62/88
11 Боян Янев Музика 2004, смесена техника, 62/88
12 Валентина Чернева Шопска салата 2007, акрил/платно, 110/110
13 Ваня Андреева Ex history 1 сериграфия, 50/70
14 Васил Василев Ходене по водата 2010, м.б./платно, 200/160
15 Велина Гребенска Луна 2012, сух пастел, 50/67
16 Венцеслав Антонов Астрален град 2012, м.б./акрил/платно, 150/150
17 Веселин Костадинов Библейски мотив 20-12 2012, пространствен колаж, 50/200/150
18 Веселин Чакъров Към острова 2012, м.б./платно, 70/60
19 Галина Гочева Малкият диктатор 2012, м.б./платно, 40/80
20 Галина Костадинова Паралелни светове І 2012, м.б./платно, 90/70
21 Галина Костадинова Паралелни светове ІІ 2012, м.б./платно, 90/70
22 Галина Станева Блажени усмивки на спящи пластика хартия/лепило, 70/75/10
23 Галина Станева Маса, поне за двама пластика хартия/лепило, 73/130/45
24 Галина Станева Столът пластика хартия/лепило, 80/45/45
25 Георги Йорданов Синьо 2012, м.б./платно, 90/100
26 Георги Йорданов Септември 2012, м.б./платно, 70/90
27 Георги Карамихайлов Кръговратът на живота видео
28 Георги Карамихайлов Човекът и водата І 2012, фотография, А3
29 Даниел Дрянов Икар 2000 м.б./платно, 46/55
30 Деница Янева Минотаврия ІІ 2012, туш/перо, 70/100
31 Деница Янева Минотаврия V 2012, туш/перо, 70/100
32 Десислава Иванова – Далия Разделяне І 2012, акрил/платно, 100/81
33 Деян Веков Знаци 2009, м.б./платно, 65/81
34 Диана Стоилова Морски мотив 2010, м.б./платно, 50/60
35 Диана Стоилова Екзотичен мотив 2011, смесена техника, 40/50
36 Диана Стоилова Звездна карта 2011, смесена техника, 40/50
37 Диляна Александрова – dikka In a crazy woman’s mind 2012, манипулирана фотография, 90/30
38 Диляна Александрова – dikka Feel free 2012, манипулирана фотография, 92/32
39 Димитър Манолов Корида 2006, м.б./платно, 75/75
40 Димитър Манолов Натюрморт 2010, м.б./платно, 75/75
41 Диян Димитров Минута за размисъл 2012, м.б./платно, 95/84
42 Диян Димитров Да се завърнеш у дома 2011, м.б./платно, 100/70
43 Домника Кожухарова Полет 2012, м.б./платно, 60/70
44 Иван Николов Музикален етюд 2012, м.б./платно, 60/60
45 Иван Обретенов Синя кана 2012, акрил/масло, 100/130
46 Ивелин Бонев Виктория О… 2012, м.б./платно, 90/90
47 Йордан Пасков Овладяно пространство ІІІ м.б./платно, 100/77
48 Ирена Димитрова Истанбул 2011, фотография/живопис, 62/80
49 Ирена Димитрова Път 2011, фотография/живопис, 62/80
50 Исмет Терзи Настроение 2012, м.б./платно, 115/175
51 Киро Янев Сизиф 2012, пластика, 110/70/70
52 Киро Янев Знак І 1995, пластика/бронз, 40/40/10
53 Киро Янев Тотем 2001, пластика/бронз, 50/20/10
54 Красен Бербенков Автопортрет 2012, м.б./платно, 140/110
55 Кремена Цанкова For Consumption – Gray 2012, темпера, 140/100
56 Лъчезар Радов Каменната арка 2012, м.б./платно, 50/70
57 Маргарита Войнова Спомен от едно пътуване 2012, м.б./платно, 80/100
58 Маргарита Денева Двама под дъжда 1986, м.б./платно, 85/67
59 Мария Василева Водовъртеж на чувствата акрил/м.б., 88/88
60 Мария Димитрова Homo Futuro 2012, пластика, 80/40/55
61 Мария Казакова Червената шапчица 2008, м.б./платно, 167/100
62 Мария Казакова Смъртен данък 2008, м.б./платно, 146/115
63 Метин Голеш – Shione ELPHABET 2012, спрей, 50/70
64 Мила Върбанова Омара м.б./платно, 30/40
65 Милен Маринов Среща 2011, акрил/платно, 65/81
66 Ненко Чернев Декоративна импресия І 2012, пластика/дърво, 190/40/50
67 Ненко Чернев Декоративна импресия ІІ 2012, пластика/дърво, 170/80/30
68 Николай Русев Завръщане 2012, м.б./платно, 100/80
69 Николай Русев Св. Георги 2012, м.б./платно, 100/100
70 Петко Петков Градът 1990, м.б./платно, 150/85
71 Петко Петков Път 2012, м.б./платно, 76/56
72 Петьо Маринов Глобално затопляне 2011, м.б./платно, 50/70
73 Пламен Аврамов Глава пластика/дърво, 34/24/20
74 Пламен Братанов Рисунка І 2011, графит, 150/100
75 Пламен Братанов Рисунка ІІ 2011, графит, 150/100
76 Пламен Митев По вятъра смесена техника, 110/100
77 Радко Мурзов Прощаване с мама, цикъл Пулсации 2010, графика/смесена техника, 50/70
78 Радко Мурзов Освобождаване, цикъл Пулсации 2010, графика/смесена техника, 50/70
79 Радослав Радославов Натюрморт 2012, м.б./платно, 38/46
80 Ружа Йорданова Градина 2011, м.б./платно, 47/58
81 Ружа Йорданова Бегония 2011, м.б./платно, 80/100
82 Румяна Пенчева Развитие ІІ 2012, ръчна хартия/темпера/смесена техника, 129/70
83 Светлана Косева Музика и шум от криле 2012, м.б./платно, 90/70
84 Светлин Ненов Затворени пространства 2012, м.б./платно, 80/120
85 Светлин Ненов Отворени пространства 2012, м.б./платно, 80/120
86 Силвия Петрова Лилаво утро 2010, колаж, 50/70
87 Стефан Радков Акт 2011, м.б./платно, 60/60
88 Стефан Стефанов Мост над р. Бели Лом 2012, м.б./платно, 50/50
89 Стефан Стефанов Фолклор І 2012, смесена техника, 100/100
90 Стефан Стефанов Фолклор ІІ 2012, смесена техника, 100/100
91 Стойчо Никифоров Движение 2011, пластика, 40/10/27
92 Тодор Игнатов Антични тела 2011, м.б./платно, 70/70
93 Тодор Тачев Композиция ІV 2011, гравюра в/у дърво, 126/126
94 Тодор Тачев Композиция І 2011, гравюра в/у дърво, 62/82
95 Христо Веков Детски свят 2000, м.б./платно, 74/92
96 Христо Веков Пластични форми 2005, м.б./платно, 60/73
97 Христо Петров Нощ над Варна 2012, м.б./платно, 80/60
98 Цанко Цанков Устои 2008, м.б./платно/варак, 130/110
99 Цанко Цанков Тебе поем 2008, м.б./платно/варак, 130/110
100 Цветана Векова При себе си 2010, м.б./платно, 90/72
101 Цветана Векова Самотни писти 2012, рисунка/темпера, 100/70
102 Юлия Бузилова Кошмар на душата 2012, м.б./платно, 90/60
103 Явор Витанов Еуфория 2012, м.б./платно, 120/100

 

Този проект е част от кандидатурата на Варна за европейска столица на културата през 2019 г.и се подкрепя от Община Варна чрез програмата за финансиране „Варна – територия на творчество”.

Comments are closed.