Graffit Gallery Varna
Международен видео арт фестивал ВИДЕОХОЛИКА 6 , [не на фокус!], 01-06.08.

for english scroll down

6-то издание на ВИДЕОХОЛИКА пледира разфокусиране.
Визуално, ВИДЕОХОЛИКА [НЕ НА ФОКУС!] пледира против зациклящия мейнстрийм „всичко да бъде на фокус“ и против луксозното рекламно изображение, което е дигитално подобрено и изчистено от „грешки“.
Творчески, ВИДЕОХОЛИКА [НЕ НА ФОКУС!] пледира за творчески подход, който не следва угодния наклон на тенденциите; онзи подход, който използва иносказателен език и казва нещата без да ги посочва, говори „между редовете“ и не „фокусира“ камерата директно в дадена точка.
Политически, ВИДЕОХОЛИКА [НЕ НА ФОКУС!] пледира за алтернативния поглед върху проблемите на съвременното общество, които не са във фокуса на новините, и които не присъстват в политическия анализ на световната общност.
ВИДЕОХОЛИКА [НЕ НА ФОКУС!] пледира за онзи пристъп на творческа лудост, след който светът вече не е същият.
[НЕ НА ФОКУС!] е и „блър“ и „мъгла“, но и нещо отвъд това.

01.08. четвъртък


01.08/19.00
Галерия ГРАФИТ, бул. Княз Борис І № 65

ОТКРИВАНЕ

РАЗФОКУСИРАНЕ
Състезателна програма

Продължителност: 101 мин.

Елън Уетмор / САЩ / Еротично замъгляване / 2011 / 04:00 / 16:9
Джулио Боато / Италия / Сънят на разума ражда чудовища / 2013 / 01:15 / 16:9
Дженифър Кембъл / Канада / Посока без посока / 2010 / 03:58 / 16:9
Томоко Хайама / Япония / Във Варна, България / 2012 / 03:29 / 16:9
Сибил Милър / САЩ / Слоновете на Александър / 2010 / 04:57 / 16:9
Мацуда Чика / САЩ/Япония / Чаша небе / 2013 / 02:14 / 16:9
Рафаел Люрон / Франция / Рентгенография на една прогноза / 2013 / 02:05 / 16:9
Жойзе Алвайрес Да Силва (Мадейристки колектив) / Бразилия / Алегория / 03:33 / 16:9
Кал Томпсън / САЩ / Недостатъчно Дада 5YE / 2013 / 03:30 / 16:9
Ема Хай / САЩ / In Hurricane Island / 2013 / 03:14 / 16:9
Робин Лирой-Еванс / Великобритания/САЩ / Натъртено / 2010 / 06:29 / 4:3
Арно Брие / Белгия/Франция / Замръзващи животи / 2012 / 03:30 / 16:9
Стефани Ролан / Белгия / Децата-модели / 2012 / 02:44 / 16:9
Лиза Берке / Германия /Канада / Изгубена / 2012-2013 / 07:00 / 16:9
Анна Гарнър / САЩ / Последователни взаимодействия / 2013 / 01:54 / 16:9
Витолд Жйемишевски / Полша / Влак / 2012 / 04:59 / 16:9
Саманта Мадоник / Канада / Може би е Мейбълин? / 2013 / 02:00 / 4:3
Флориан Дейван / Франция / Четири дни в Зафир / 2013 / 06:00 / 16:9
Еви Апостолу и Константина Хасиаку / Гърция / Раждане / 2012 / 01:15 / 16:9
Джеймс Сназел / Великобритания / Пейзаж / 2009 / 07:00 / 16:9
Марк Нейс (kaто Swoon) / Белгия / В знака / 2013 / 05:03 / 16:9
Арно Брие / Белгия/Франция / Dubai Split / 2012 / 01:30 / 1:1
Евалайка Первин / Дания / Изследван бял обект / 01:11 / 4:3
Кристоф Шварц / Австрия / Родопия / 2012 / 11:00 / 16:9

02.08. петък

02.08/17:00
Галерия ГРАФИТ, бул. Княз Борис І № 65

depo

DEPO: Отворено пространство за изкуства, култура и дебат
Лектор: Асена Гунал (Турция), програмен координатор на DEPO, Истанбул
Уеб сайт >>>

02.08/19:30
contemporary space, ул. Марко Балабанов № 23

HATTLERIZED MOTORSAW
Аудио-визуален пърформанс на
Макс Хатлер (Великобритания / Германия) и Сун Питерсен (Дания)

02.08/21:30
Варненски куклен тeатър, заден двор

БГ ФОКУС МОКУС
Състезателна програма
Продължителност: 81 мин.

Барбара Домусчиева / България / Бауи на парчета / 2011 / 02:42 / 16:9
Ради Гюлеметов / България / Гравитация / 2013 / 01:00 / 4:3
Крум Янков и Кателина Кънчева  / България / Празно пространство / 2013 / 07:24 / 16:9
Лора Димова / България/Финландия / Разговори / 2013 / 01:42 / 16:9
Елица Иванова / България / Влюбването / 2013 / 07:13 / 16:9
Пламен Соломонски / България/Италия / Документирано нарушение / 2013 / 03:55 / 4:3
Искра Иванова / България / Тяло / 2013 / 03:43 / 16:9
Рада Матева / България/Германия / Емигрантски въпроси / 2012 / 09:30 / 16:9
Илияна Кънчева / България / Автофокус / 2013 / 01:40 / 16:9
Липовански/Ненова/Мечев / България / Посока никъде / 2013 / 05:42 / 16:9
Адриана Кюлевчелиева и Анна Райчева / България / Горе главите! / 2012 / 01:18 / 4:3
Лора Димова / България/Финландия / Мълчанието на прасето / 2013 / 02:58 / 16:9
Росен Спасов / България / София 2 юни посветено на Киаростами / 2013 /03:19 / 16:9
Пенка Минчева / България / Разкрасяване  / 2012 / 05:23 / 16:9
Деян Барарев / България / Ботев е идиот / 2012 / 09:00 / 16:9
Искра Иванова / България / Позитивна негативност / 2013 / 01:40 / 16:9
Липовански-Ненова-Мечев / България / Не я убивай! / 2013 / 03:02 / 16:9
Бистра Льошевалие и Жоаким Глим / България/Франция / Ясно е / 2013 / 01:54 / 16:9
Диана Бонева / България / Балон пълен с хелий / 2013 / 05:27 / 4:3
Никола Минчев / България / Феновете си тръгват / 2013 / 02:40 / 16:9
Николай Миланов / България / Износ на коли за Марс 
(Раковсково) / 2013 / 08:11 / 16:9
Рада Матева / България/Германия / Dear Hedmark / 2012 / 06:33 / 16:9


03.08. събота

03.08/17:00
Галерия ГРАФИТ, бул. Княз Борис І № 65

athens

9-ти Атински видео арт фестивал
Представяне и селекция
Лектори: 
Илиас Хаджихристодуло (Гърция) и Еирини Олимпиу (Гърция)

Атински видео арт фестивал, селекция [ENG, PDF] >>>
Продължителност – 55 мин.
Група Sinestetico (Сасу Антонио), Breda 01’40’’ (Италия)
Майкъл Ланган & Тера Махер, Choros 12’57’’ (САЩ)
Панайотис Томарас, Memory tapes 11’22’’ (Гърция)
Нено Белчев, Спектрална разходка 03’54’’ (България)
Азаара Сересо, Наклони 04’37’’ (Испания)
Христос Димоликас, CalocoAlchemy 04’56’’ (Гърция)
Анна Беата Баранска, Рециклирай 03’19’’ (Полша)
Григорис Мириотис, Орбита 14’33’’ (Гърция)
Уеб сайт >>>

03.08/20:00
contemporary space, ул. Марко Балабанов № 23

Kokimoto SURPRISE
Самостоятелна изложба на Калоян Илиев Кокимото [паралено събитие]
3 – 31 август 2013

03.08/21:30
Варненски куклен тeатър, заден двор

РЕФОКУС!
Състезателна програма
Продължителност
: 99 мин.

Антонио Де Розе / Италия / Семена / 2013 / 06:59 / 16:9
Лин Ли / Хонг Конг/Великобритания / Представи си / 2013 / 02:51 / 16:9
Марина Макаренко / Украйна / Изтекъл / 2013 / 04:37 / 16:9
Фред. Л’Eпи / Швейцария / Завещанието / 2013 / 08:02 / 16:9
Йоханес Хуго / Германия / Доклад / 2010-2011 / 03:30 / 4:3
Айлийн Стандли / САЩ / Жест на въображение / 2012 / 06:56 / 4:3
Хенри Гвйазда / САЩ / Процесът / 2009 / 02:09
Милена Михалски / Великобритания / Координатна система / 2013 / 01:00 / 4:3
Цсила Толди / Унгария/Великобритания / Почит към извисяваща се сянка / 2013 / 01:22 / 16:9
Уонбин Ян / Южна Корея/САЩ / Condimentum Trigonus fp1 / 2013 / 01:12 / 16:9
Луейн Айрес / Бразилия / Без название I (сериите Пътека) / 2011 / 01:46
Моето име е Скот / Канада / Потъни или плувай / 2013 / 01:00 / 4:3
Алона Родех / Израел / Кучетата, които лаят, не хапят / 2012 / 07:00 / 16:9
Алина Д`Алва Дъчроу / Бразилия/Тунис / Октомври / 2013 / 02:15 / 16:9
Рейко Ишихори / Япония / Светулка за носене / 2012 / 01:39 / 4:3
Александър Калсен / Германия / Къмпинг в проликата / 2013 / 06:04 / 16:9
Джамила Сабур / САЩ / Playing Possum (b minor) / 2012 / 04:54 / 4:3
Гудрун Филипска и Уилиам Макдоналд / Великобритания / Терил Валентин петел,изкачване, спускане / 2011 / 06:58
Опасен Удар с участието на Джонатан Ган / САЩ / Безкрайност безкрайност китари / 2013 / 04:42 / 16:9
Яел Соннино-Леви / Великобритания / Блян / 2013 / 01:18 / 4:3
Лиси Прада / Испания / Време за хайку / 2012 / 05:07 / 16:9
Ян Андриаанс / Холандия / Сияние / 2010 / 07:12 / 16:9
Джеймс Сназел / Великобритания / Мълчаливият свидетел / 2013 / 04:30 / 16:9
Anette Dujisin and Trever Hagen / Japan / Pontosan! / 2012 / 04:36 / 4:3

04.08. неделя


04.08/17:00
Галерия ГРАФИТ, бул. Княз Борис І № 65

marcantonio

Среща-разговор
Маркантонио Лунарди (Италия), Златен Видеохолик 2012
Уеб сайт >>>

04.08/19:00
contemporary space, ул. Марко Балабанов № 23

Среща-разговор
Макс Хатлер (Великобритания / Германия)
Уеб сайт >>>

04.08/21:30
Летен клуб ХОРИЗОНТ – градина, Морската градина

ХоризонТАГ
Състезателна програма
Продължителност: 68 мин.

Томоко Хаяма / Япония / Магазин за сладолед във Варна, България / 2012 / 01:02 / 16:9
Рики Мерино / Испания / Не дишай / 2013 / 01:48 / 16:9
Томас Глензел / Австрия / Реклама /2013 / 01:47 / 16:9
Памела Вейл & Джеръми Мос / Хрома / 2012 / 03:26 / 16:9
Клаудия Битран / 2013 / Зоната (латино екшън) / 03:17 / 16:9
Такеши Фуруя / Япония / Хаванско мечтание / 2013 / 06:00 / 16:9
Джоузеф Риджън / Великобритания / Смотаняк / 2013 / 00:38 / 16:9
Бари Ван Дер Рийт / Холандия / Човекът вълк – из „Историята на детската невроза“/ 2013 / 01:00 / 16:9
Жулиан Буне / Франция / Преформатиране / 02:52 / 16:9
Клаудия Битран / Зоната (корейски хорър) / 2013 / 03:04 / 16:9
Адам Шер / Украйна/Израел / Хабиби (Скъпи мой) / 2013 / 06:15 / 16:9
Сандра Ебер / Канада / Неограничено / 2013 / 03:25 / 16:9
Симо Саарикоски / Финландия / Рафаел / 2012 / 03:33 / 16:9
Федерико Калабух / Испания / Трима в една стая / 2013 / 06:35 / 16:9
Клара Апарисио Йолди / Испания/Великобритания / Разпиля наПамет / 2013 / 03:04 / 16:9
Аарон Зегерс / Канада / В стазис / 2012 / 02:45 / 16:9
Джуна Скендери / Албания/САЩ / Някой от тях гледат / 2013 / 05:50 / 4:3
Акихито Ито / Япония / Архитип / 2013 / 03:08 / 16:9
Каролина Магнусон-Мъри / Великобритания / Електра / 2013 / 01:22 / 4:3
Халил Шариф / Бразилия / Холивуд / 2012 / 01:00 / 4:3
Такеши Фуруя / Япония / Погалена от светлина / 2013 / 05:00 / 16:9
Халил Шариф / Бразилия / Игромобил / 2012 / 01:00 / 4:3

05.08. понеделник

05.08/17:00
Галерия ГРАФИТ, бул. Княз Борис І № 65

vladia

За съспенса или как се скрива бомба под масата
Лектор: 
Владия Михайлова (България)
Уеб сайт >>>

05.08/19:00
contemporary space, ул. Марко Балабанов № 23

Среща-разговор
Сун Питерсен (Дания)
Уеб сайт >>>

05.08/21:30
Клуб Ментол, централен плаж, Варна

АниМентол
Състезателна програма
Продължителност: 105 мин.

Чун Лин Мок (Джолийн Мок) / Хонг Конг / Рецепта за правене на видео, чрезизчисляване без камера (Американски стил) / 2012 / 03:55 / 16:9
E.G.O. (Ente Gestazioni Oniriche) / Италия / Розови насекоми (антимедия диптих – глава №1)/ 2013 / 06:08 / 4:3
Магда Матвеев / Германия / Австрия / Морфет / 2013 / 06:36 / 16:9
Изабелла Ретковска / Полша / Хипнос / 2011 / 04:00 / 4:3
Кейти Гуудуин / Великобритания / Зората на дъгата / 1939-2011 / 03:29 / 16:9
Давид Родригез Химено / Испания / Разработване-Движение №1 / 2011 / 03:00 / 16:9
Сарада Раух / Индия / Купчина от глави на демони / 01:52 / 16:9
Хайди Стоукс / Великобритания / Park a Person / 2012 / 06:23 / 16:9
Нина Янковиц / САЩ / Real to Reel Shatter House / 2013 / 03:58 / 16:9
Виджей Рагхаван / Индия / Години / 2012 / 05:19 / 16:9
Лучия Веронези / Италия / Безименен пейзаж #2 / 2013 / 02:52 / 16:9
Селия Ейд и Робърт Корбън / Бразилия / Интерстициални следи / 2013 / 10:47 / 16:9
Питър Уитънбергер / САЩ / Просто #13 (Аз съм динозавър) / 2013 / 01:37 / 16:9
Денеш Руза / Унгария / Капки / 2012 / 03:00 / 16:9
E.G.O. (Ente Gestazioni Oniriche) / Италия / E.G.O.графия / 2010 / 07:00 / 4:3
Кристин Ууиншъл / САЩ / Разширители за уста / 2013 / 04:13 / 16:9
Изабелла Ретковска / Полша / Потапяния II / 2012 / 03:36 / 4:3
Диего Рамирес / Австралия / DuUuUuH! / 2012 / 02:10 / 16:9
Шон Ким / Южна Корея / САЩ / Oloc Boloc / 2013 / 08:30 / 16:9
Анна Беата и Михал Барански / Полша / Един до друг / 2012 / 02:37 / 16:9
Сандра Араужо / Португалия / Грешка при зареждане на записа / 2012 / 02:55 / 16:9
Хайди Стоукс / Великобритания / Картина на утрешния свят / 2011 / 03:10 / 16:9
Джесика Фенлон / САЩ / Разоръжие / 2013 / 06:36 / 16:9
Джоузеф Риджън / Великобритания / В момента на реализация / 2013 / 01:09 / 16:9
Сарада Раух / Индия / Мудра бухъл: Тирания и ласкателство / 03:55 / 16:9

06.08. вторник

06.08/17:00
ARHIS Gallery, бул. Княз Борис I № 67

ArtUP! Мedia art in Bulgaria, Greece and Turkey
A a project of the Goethe-Instituts in Ankara, Athens and Sofia
Lecturer: Pavlina Mladenova (Bulgaria)

Уеб сайт >>>

06.08/19:00
ARHIS Gallery, бул. Княз Борис I № 67

НА ФОКУС
Състезателна програма
Продължителност: 101 мин.

Чиара Томази / Италия / Губейки фокус / 2011 / 03:44 / 16:9
Марко Шифелбайн / Германия / Аз мога. Ти можеш. / 2012 / 07:25 / 16:9
Данило Торре/ Италия / На фокус: Спомени / 2010 / 06:00 / 16:9
Питър Фройнд/ САЩ / Лагер / 2011 / 07:13 / 4:3
Оуен Ерик Ууд / Канада / Чакане / 2012 / 03:05 / 16:9
Диего Рамирес / Австралия / Натъртвания с формата на сърце / 2012 / 02:07 / 16:9
Пиер Вилемин и Жан Вилемин / Франция / Сенчесто езеро / 2012 / 05:35 / 16:9
Андреас Марес / Австрия / Дете / 2012 / 05:28 / 16:9
Санчирчимэг Ванчинжав / Монголия/Германия / Tanihgui Negen Domog (Незнайна приказка) / 2013 / 05:50 / 16:9
Тошики Яширо / Япония / фрагменти; езеро / 2012 / 02:33 / 16:9
Тоби Айедаджоу / Бенин/Тунис / Без име ІІІ / 2012 / 00:42 / 5:4
Феликс Дюфур Лапериер & Габриел Дюфур Лапериер / Canada / Паралел Север / 2012 / 06:48 / 16:9
Джеръми Мос / САЩ / Гледката / 2012 / 04:09 / 4:3
Камила Хаукедал / Норвегия / Момиче на моста / 2012 / 06:53 / 4:3
Джиюн (Джей) Ким / Южна Корея/САЩ / Die Bekehrte / 2013 / 03:12 / 16:9
Дайна Пупкевичуте / Литва / Сума: Урок по пиано / 2012 / 04:05 / 16:9
Йоланта Кизикайте / Литва / Пир / 2013 / 00:53 /3:2
Патрисия Гилите / Литва/Германия / Lakeside Finish / 2013 / 06:13 / 16:9
Оуен Ерик Ууд / Канада / Да избегнеш избледняването / 2013 / 03:35 / 16:9
Андреас Марес / Австрия / Крава / 2008/2013 / 04:23 / 16:9
Ник Рандс / Бразилия / Анданте 7 / 2009 / 07:00 / 16:9
Анна Адам / Унгария/Франция / Като че ли… / 2013 / 00:39 / 16:9

06.08/19:00
Градска художествена галерия – Варна, ул. Любен Каравелов № 1

ЗАКРИВАНЕ

НЕ НА ФОКУС!
Извън състезателната програма
Продължителност: 99 мин.

Габи Щайнер / САЩ /  АРТодокс (Свободата на ограничението) / 2013 / 38:00 / 16:09
Хуй Ю-Су / Тайван / Домашно видео с приспивателно: среднощните часове / 21:00 / 16:09
Бенедета Панисон / Италия / Ела до Венеция! / 2012 / 20:00 / 16:09
Дарио Леоне / Италия / Мечтание по Apecar / 2013 / 17:08 / 16:09
Орилиен Реал / Франция / Камера оскура: Фрагменти на човечеството II / 2013 / 11:24 / 16:09
Хуй Ю-Су / Тайван / Предстоящo представление / 2012 / 18:00 / 16:09

01.08. thirsday


01.08/19.00
GRAFFIT Gallery, Knyaz Boris I Boulevard № 65

OPENING

DEFOCUS
Program of competition
Dura
tion: 101 min.

Ellen Wetmore / USA / Steamy / 2011 / 04:00 / 16:9
Giulio Boato / Italy / El Sueño De La Razón Produce Monstruos / 2013 / 01:15 / 16:9
Jennifer Campbell / Canada / Point no Point / 2010 / 03:58 / 16:9
Tomoko Hayama / Japan / In Varna, Bulgaria / 2012 / 03:29 / 16:9
Sybil Miller / USA / Alexander’s Elephants / 2010 / 04:57 / 16:9
Matsuda Chika / USA/Japan / A cup of sky / 2013 / 02:14 / 16:9
Raphaël Lorand / France / Radiographie d’une prévision / 2013 / 02:05 / 16:9
Joeser Alvares Da Silva (Coletivo Madeirista) / Brazil / Allegory / 03:33 / 16:9
Cal Thompson / USA / Insufficient Dada 5YE / 2013 / 03:30 / 16:9
Emma High / USA / In Hurricane Island / 2013 / 03:14 / 16:9
Robyn LeRoy-Evans / UK/Canada / Bruised / 2010 / 06:29 / 4:3
Arnaud Brihay / Begium/France / Lives Freezing / 2012 / 03:30 / 16:9
Stephanie Roland / Belgium / Les Enfants-modèles / 2012 / 02:44 / 16:9
Lisa Birke / Germany/Canada / Lost / 2012-2013 / 07:00 / 16:9
Anna Garner / USA / Sequential Interactions / 2013 / 01:54 / 16:9
Witold Ziemiszewski / Poland / Train / 2012 / 04:59 / 16:9
Samantha Madonik / Canada / Maybe It’s Maybelline / 2013 / 02:00 / 4:3
Floriane Davin / France / Four days in Zaphir / 2013 / 06:00 / 16:9
Evi Apostolou & Konstantina Hasiakou / Greece / Birth / 2012 / 01:15 / 16:9
James Snazell / UK / Scape / 2009 / 07:00 / 16:9
Marc Neys (aka Swoon) / Belium / Ve Znaku (In the Sign) / 2013 / 05:03 / 16:9
Arnaud Brihay / Begium/France / Dubai Split / 2012 / 01:30 / 1:1
Evalajka Pervin / Denmark / White Object Explored / 01:11 / 4:3
Christoph Schwarz / Austria / Rhodopia / 2012 / 11:00 / 16:9

02.08. friday

02.08/17:00
GRAFFIT Gallery, Knyaz Boris I Boulevard № 65

Depo: An open space for arts, culture and debate
Lecturer: Asena Gunal (Turkey), Program Coordinator of DEPO, Istanbul
Website >>>

02.08/19:30
contemporary space, 23 Marko Balabanov St. № 23

HATTLERIZED MOTORSAW
Audiovisual performance by
Max Hattler (UK / Germany) and Sune Petersen (Denmark)

02.08/21:30
Varna Puppet Theatre, backyard

BG FOCUS MOCUS
Program of competition
Du
ration: 81 min.

Barbara Domuschieva / Bulgaria / Bowie in Pieces / 2011 / 02:42 / 16:9
Radi Gyulemetov / Bulgaria / Gravity / 2013 / 01:00 / 4:3
Krum Yankov & Katelina Kancheva / Bulgaria / Vacuum / 2013 / 07:24 / 16:9
Lora Dimova  / Bulgaria/Finland / Conversations / 2013 / 01:42 / 16:9
Elitsa Ivanova / Bulgaria / The Falling in love / 2013 / 07:13 / 16:9
Plamen Solomonski / Bulgaria/Italy / Documented Violation / 2013 / 03:55 / 4:3
Iskra Ivanova / Bulgaria / Corpus / 2013 / 03:43 / 16:9
Radha Mateva / Bulgaria/Germany / Emigrant Issues / 2012 / 09:30 / 16:9
Iliyana Kancheva / Bulgaria / Autofocus / 2013 / 01:40 / 16:9
Lipovansky/Nenova/Mechev / Bulgaria / Destination Nowhere / 2013 / 05:42 / 16:9
Adriana Kyulevchelieva & Anna Raicheva / Bulgaria / Heads Up / 2012 / 01:18 / 4:3
Lora Dimova  / Bulgaria/Finland / Silence of the Pig / 2013 / 02:58 / 16:9
Rosen Spasov / Bulgaria / Sofia, 2nd June (dedicated to Kiarostami Production) / 2013 /03:19 / 16:9
Penka Mincheva / Bulgaria / Beautification / 2012 / 05:23 / 16:9
Deyan Bararev / Bulgaria / Botev is an Idiot / 2012 / 09:00 / 16:9
Iskra Ivanova / Bulgaria / Positive negativity / 2013 / 01:40 / 16:9
Lipovansky/Nenova/Mechev / Bulgaria / Don’t Kill Her / 2013 / 03:02 / 16:9
Bistra Lechevalier & Joachim Gliem / Bulgaria/France / C`Est Clair / 2013 / 01:54 / 16:9
Diana Boneva / Bulgaria / Balloon Filled With Helium / 2013 / 05:27 / 4:3
Nikola Minchev / Bulgaria / Fans Go / 2013 / 02:40 / 16:9
Nikolay Milanov / Bulgaria / Еxport Cars to Mars (Rakovskovo) / 2013 / 08:11 / 16:9
Radha Mateva / Bulgaria/Germany / Dear Hedmark / 2012 / 06:33 / 16:9

03.08. saturday

03.08/17:00
GRAFFIT Gallery, Knyaz Boris I Boulevard № 65

9th Athens Video Art Festival
Presentation and selection
Lecturers: 
Ilias Chatzichristodoulou (Greece) and Eirini Olympiou (Greece)

Athens Video Art Festival Selection [ENG, PDF] >>>

Duration – 55 min.
Gruppo Sinestetico (Sassu Antonio), Breda 01’40’’ (IT)
Michael Langan & Terah Maher, Choros 12’57’’ (US)
Panagiotis Tomaras, Memory tapes 11’22’’ (GR)
Neno Belchev, Sectral Promenade 03’54’’ (BG)
Azahara Cerezo, Slopes 04’37’’ (ES)
Christos Dimolikas, CalocoAlchemy 04’56’’ (GR)
Anna Beata Barańska, Recycle 03’19’’ (PL)
Grigoris Myrgiotis, Orbit 14’33’’ (GR)

Website >>>

03.08/20:00
contemporary space, 23 Marko Balabanov St. № 23

Kokimoto SURPRISE
Solo exhibition of Kaloyan Iliev Kokimoto (Bulgraia) [a parallel event]
3 – 31 August 2013

03.08/21:30
Varna Puppet Theatre, backyard

REFOCUS!
Program of competition
Duration: 99 min.

Antonio De Rose / Italy / Seeds / 2013 / 06:59  / 16:9
Lin Li / Hong Kong/UK / Imagine / 2013 / 02:51 / 16:9
Maryna Makarenko / Ukraine / Expired / 2013 / 04:37 / 16:9
Fred. L’Epee / Switzerland / Тhe Testament / 2013 / 08:02 / 16:9
Johannes Hugo / Germany / Report / 2010-2011 / 03:30 / 4:3
Eileen Standley / USA / Gesture of Imagination / 2012 / 06:56 / 4:3
Henry Gwiazda / USA / The Process / 2009 / 02:09
Milena Michalski / UK / Grid References / 2013 / 01:00 / 4:3
Csilla Toldy / Hungary/UK / Homage to a towering shade / 2013 / 01:22 / 16:9
Wonbin Yang / South Korea/USA / Condimentum Trigonus fp1 / 2013 / 01:12 / 16:9
Luane Aires / Brazil / Untitled I (Path series) / 2011 / 01:46
My Name Is Scot / Canada / Sink or Swim / 2013 / 01:00 / 4:3
Alona Rodeh / Barking Dogs Don’t Bite / 2012 / 07:00 / 16:9
Alina Dalva Duchrow / Outubro / 2013 / 02:15 / 16:9
Reiko Ishihori / Japan / Wearable Firefly / 2012 / 01:39 / 4:3
Alexander Callsen / Germany / Германия / Gap Camp / 2013 / 06:04 / 16:9
Jamilah Sabur / USA / Playing Possum (b minor) / 2012 / 04:54 / 4:3
Gudrun Filipska and William McDonald / UK / Terril Valentin Coq, ascent, descent. / 2011 / 06:58
Danger Punch featuring Jonathan Gann / USA / Infinity Infinity Guitars / 2013 / 04:42 / 16:9
Yael Sonnino-Levy / UK / Daydream / 2013 / 01:18 / 4:3
Lisi Prada / Spain / Haiku time / 2012 / 05:07 / 16:9
Jan Adriaans / the Netherlands / Glow / 2010 / 07:12 / 16:9
James Snazell / UK / The Silent Witness / 2013 / 04:30 / 16:9
Anette Dujisin and Trever Hagen / Japan / Pontosan! / 2012 / 04:36 / 4:3

 

04.08. sunday

04.08/17:00
GRAFFIT Gallery, Knyaz Boris I Boulevard № 65

Artist talk
Marcantonio Lunardi (Italy) – Golden Videoholic 2012
Website >>>

04.08/19:00
contemporary space, 23 Marko Balabanov St. № 23

Artist talk
Max Hattler (UK / Germany)
Website >>>

04.08/21:30
Summer club HORIZONT, Garden’s space, Varna Sea Garden

HorizonTAG
Program of competition
Duration: 68 min.

Tomoko Hayama / Japan / Ice Cream Shop in Varna, Bulgaria / 2012 / 01:02 / 16:9
Ricky Merino / Spain / No Respires / 2013 / 01:48 / 16:9
Thomas Glänzel / Austria / Werbung /2013 / 01:47 / 16:9
Pamela Vail & Jeremy Moss / Chroma / 2012 / 03:26 / 16:9
Claudia Bitran / The Zone (Latino Action) / 03:17 / 16:9
Takeshi Furuya / Japan / Havana Dreamin’ / 2013 / 06:00 / 16:9
Joseph Ridgeon / UK / Looner / 2013 / 00:38 / 16:9
Barry Van Der Rijt / The Netherlands / Wolf Man – from The History of an Infantile Neurosis / 2013 / 01:00 / 16:9
Julien Beaunay / France / RessasseR / 02:52 / 16:9
Claudia Bitran / The Zone (Korean Horror) / 03:04 / 16:9
Adam Sher / Ukraine/Israel / Habibi (My Dear)/ 2013 / 06:15 / 16:9
Sandra Eber / Canada / Unfettered / 2013 / 03:25 / 16:9
Simo Saarikoski / Finland / Raphael / 2012 / 03:33 / 16:9
Federico Calabuig / Spain / Tres En Un Cuarto / 2013 / 06:35 / 16:9
Clara Aparicio Yoldi / Spain/UK / Fragment edMemory / 2013 / 03:04 / 16:9
Aaron Zeghers / Canada / ((in stasis)) / 2013 / 02:45 / 16:9
Juna Skenderi / Albania/USA / Some of Them Watching / 2013 / 05:50 / 4:3
Akihito Ito / Japan / Archetype / 2013 / 03:08 / 16:9
Karolina Magnusson-Murray / UK / Electra / 2013 / 01:22 / 4:3
Khalil Charif / Brazil / Hollywood / 2012 / 01:00 / 4:3
Takeshi Furuya / Japan / Caress by Light / 2013 / 05:00 / 16:9
Khalil Charif / Brazil / PlayMobil / 2012 / 01:00 / 4:3

05.08. monday

05.08/17:00
GRAFFIT Gallery, Knyaz Boris I Boulevard № 65

On the Suspence or How to Hide a Bomb under the Table
Vladiya Mihaylova (Bulgaria) presents her latest curatorial project
Website >>>

05.08/19:00
contemporary space, 23 Marko Balabanov St. № 23

Artist talk
Sune Petersen (Denmark)
Website >>>

05.08/21:30
Mentol Club, Varna central beach

AniMentol
Program of competition
Duration: 105 min.

Chung Ling Mok (Jolene Mok) / Hong Kong / A Recipe for Making Camera-Less Computational Video – American Style / 2012 / 03:55 / 16:9
E.G.O. (Ente Gestazioni Oniriche) / Italy / pinKsects (Antimedia Diptych – Chapter #1) / 2013 / 06:08 / 4:3
Magda Matwiejew / Germany/Australia / Morphette / 2013 / 06:36 / 16:9
Izabella Retkowska / Poland / Hypnos / 2011 / 04:00 / 4:3
Katie Goodwin / UK / Dawn of the Rainbow / 1939-2011 / 03:29 / 16:9
David Rodríquez Gimeno / Spain / Develop-Movement No.1 / 2011 / 03:00 / 16:9
Sarada Rauch / USA / Pile of Demon Heads / 01:52 / 16:9
Heidi Stokes / UK / Park a Person / 2012 / 06:23 / 16:9
Nina Yankowitz / USA / Real to Reel Shatter House / 2013 / 03:58 / 16:9
Vijay Raghavan / India / Varudangal (Years) / 2012 / 05:19 / 16:9
Lucia Veronesi / Italy / Untitled landscape #2 / 2013 / 2013 / 02:52 / 16:9
Celia Eid & Robert Corbun / Brazil / Interstitial Traces / 2013 / 10:47 / 16:9
Peter Whittenberger / USA / Simple #13 (I am a Dinosaur) / 2013 / 01:37 / 16:9
Dénes Ruzsa / Hungary / Drops / 2012 / 03:00 / 16:9
E.G.O. (Ente Gestazioni Oniriche) / Italy / E.G.O.graphy / 2010 / 07:00 / 4:3
Christine Wuenschel / USA / Cheek-Spreaders / 2013 / 04:13 / 16:9
Izabella Retkowska / Poland / Immersions II / 2012 / 03:36 / 4:3
Diego Ramirez / Australia / DuUuUuH! / 2012 / 02:10 / 16:9
Shon Kim / S. Korea / USA / Oloc Boloc / 2013 / 08:30 / 16:9
Anna Beata & Michal Baranski / Poland / Side by side / 2012 / 02:37 / 16:9
Sandra Araújo / Portugal / tape loading error / 2012 / 02:55 / 16:9
Heidi Stokes / UK / A Picture of Tomorrow’s World / 2011 / 03:10 / 16:9
Jessica Fenlon / USA / Ungun / 2013 / 06:36 / 16:9
Joseph Ridgeon / UK / At the Point of Realisation / 2013 / 01:09 / 16:9
Sarada Rauch / USA / Mudra Owl: Tyranny and Adulation / 03:55 / 16:9

06.08. tuesday

06.08/16:00
ARHIS Gallery, Knyaz Boris I Boulevard / № 67

ArtUP! Мedia art in Bulgaria, Greece and Turkey
A a project of the Goethe-Instituts in Ankara, Athens and Sofia
Lecturer: Pavlina Mladenova (Bulgaria)

Website >>>

06.08/17:00
ARHIS Gallery, Knyaz Boris I Boulevard / № 67

OUT OF FOCUS!
Program OUT of competition
Duration: 99 min.

Gaby Steiner / USA / The Arthodox (The Freedom of Restriction)/ 2013 / 38:00 / 16:9
Hui-Yu Su / Taiwan /Stilnox Home Video: The Midnight Hours / 21:00 / 16:9
Benedetta Panisson / Italy / Come to Venice / 2012 / 20:00 / 16:9
Dario Leone / Italy / Dreaming Apecar / 2013 / 17:08 / 16:9
Aurelien Real / France / Camera Oscura: Fragments De L’humanite II / 2013 / 11:24 / 16:9
Hui-Yu Su / Taiwan / The Upcoming Show / 2012 / 18:00 / 16:9

06.08/19:00
Varna City Art Gallery, Lyuben Karavelov Str. № 1

CLOSING

IN FOCUS
Program of competition
Duration: 101 min.

Chiara Tommasi / Italy / Losing Focus / 2011 / 03:44 / 16:9
Marko Schiefelbein / Germany / I can. You can. / 2012 / 07:25 / 16:9
Danilo Torre / ITALY / In focus Memories / 2010 / 06:00 / 16:9
Peter Freund / USA / Camp / 2011 / 07:13 / 4:3
Owen Eric Wood / Canada / Waiting / 2012 /
Diego Ramirez / Australia / Heart Shaped Bruises / 2012 / 02:07 / 16:9
Pierre Villemin & Jean Villemin / France / Lac Vignettage / 2012 / 05:35 / 16:9
Andreas Mares / Austria / Child / 2012 / 05:28 / 16:9
Sanchirchimeg Vanchinjav / Mongolia/Germany / Tanihgui Negene Domog / 2013 / 05:50 / 16:9
Toshiki Yashiro / Japan / fragmented;pond / 2012 / 02:33 / 16:9
Tobi Ayedadjou / Benin/Tunisia / Untitled ІІІ / 2012 / 00:42 / 5:4
Felix Dufour Laperriere & Gabriel Dufour Laperriere / Canada / Parallele Nord / 2012 / 06:48 / 16:9
Jeremy Moss / USA / The Sight / 2012 / 04:09 / 4:3
Camilla Haukedal / Norway / Piken På Broen / The Girl on the Bridge / 2012 / 06:53 / 4:3
Jihyun (Jay) Kim / South Korea/USA / Die Bekehrte / 2013 / 03:12 / 16:9
Daina Pupkeviciute / Lithuania / Sum. A Piano Lesson / 2012 / 04:05 / 16:9
Jolanta Kyzikaitė / Lithuania / Feast / 2013 / 00:53 /3:2
Patricija Gilyte / Lithuania / Lakeside Finish / 2013 / 06:13 / 16:9
Owen Eric Wood / Canada /  To Avoid Fading /
Andreas Mares / Austria / Kuh / 2008/2013 / 04:23 / 16:9
Nick Rands / Brazil / andante 7 / 2009 / 07:00 / 16:9
Anna Ádám / Hungary/France / As If… / 2013 / 00:39 / 16:9
Montserrat Rodriguez aka nyx10110 /  Spain  / Ese momento particular / 2012  / 01:00 / 16:9
Allysa Sing Zhi Bing / Singapore / Passings / 2013 / 05:21 / 16:9
Salvatore Insana / Italy / Fill Up The Space / 2012 / 04:10 / 16:9

Comments are closed.